Горивата на полноќ добиваат нови и пониски цени, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините Еуросупер БС – 95 и БС – 98 поевтинуваат за 2,50 денари, па нивните нови цени ќе бидат 58,50, односно 60,50 денари за еден литар. Новата цена на Еуродизелот е пониска за три денари и ќе изнесува 55 денари за литар.

Shpërndaj me

Loading...