fbpx

Безбедносната состојба во земјата и регионот е стабилна и во блиска иднина нема индиции дека нашиот суверенитет и интегритет би можело да бидат загрозени, рече претседателот на државата Стево Пендаровски во своето обраќање пред медиумите по завршувањето на седницата на Советот за безбедност.

Како што кажа Пендаровски, во иднина би можело да биде проблем нов бегалски бран и пандемијата со Ковид-19.

 

Shpërndaj me

Loading...