fbpx

Американскиот секретар за одбрана Марк Еспер издаде наредба за запирање на движењата на американската војска во странство во наредните 60 дена, во обид да го ограничи ширењето на коронавирусот. Еспер во интервју за агенцијата Ројтерс рече дека наредбата важи за сите американски сили, цивилен персонал и нивните семејства, но истакна дека ќе има некои исклучоци.

Shpërndaj me

Loading...