Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез сака на чело на тимот да се врати Жозе Мурињо, со аргумент дека неговата „цврста рака“ можела да воспостави  контрола над целиот тим. Неговата идеја засега нема поддршка од раководството на шпанскиот гигант.

Најмногу отпор давал генералниот директор на Реал, Хозе Анхел Санчез. Според него, Португалецот има нерасчистени работи со лидерите на тимот – Серхио Рамос, Карим Бензема и Марсело.

Shpërndaj me

Loading...