Летово Јувентус сакаше во своите редови да го доведе Нејмар. Црно-белите имаа план и не беа далеку, но…

Јувентус наводно понудил 100 милиони и Паул Диабала, чија пазарна вредност се проценува на околу 85 милиони евра.

ПСЖ беше мошне расположен во своите редови да го прими 25 годишниот Диабала, но дополнителните 100 милиони им се виделе премалку. Нивната цел била да дојдат до износ од 222 милиони евра. Покрај Јувентус ниту Барселона не успеа да го доведе Нејмар, а неофицијално, овој трансфер го расипал Дембеле кој не сакал да се пресели во Париз.

Shpërndaj me

Loading...