fbpx

Лидерите на коалициите „За иднината на Црна Гора“, „Мирот е наша нација“ и „Црно-бело“, Здравко Кривокапиќ, Алекса Бечиќ и Дритан Абазовиќ, ќе се состанат денеска во Подгорица да разговараат за програмата и приоритетите на идната влада, како и за поделбата на одговорностите.

На претходните средби не беше детално разговарано за поделбата на надлежностите, а засега е веројатно дека Здравко Кривокапиќ ќе биде мандатар, а коалицијата „Мирот е наша нација“ ќе ја добие позицијата претседател на Собранието.

 

Shpërndaj me

Loading...