Од ноќеска на полноќ поскапуваат бензините и дизелот, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според новиот ценовник, бензинот „супер 98“ поскапува за еден денар и ќе се продава по цена од 74 денари, а литар од 95-ката ќе се плаќа поскапо за половина денар и ќе се точи по цена од 72 денара. Дизелот поскапува за 1 денар и ќе се продава за 63,50 денари за литар.

Shpërndaj me

Loading...