fbpx

Во последните 24 часа регистрирани се 135 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1259 тестa.

Истовремено, 142 пациенти се излекувани, а починаа 4 пациенти позитивни на Ковид-19.

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава, од почетокот на епидемијата, достигна 8332.

Излекувани се 4468, а починале 389 пациенти.

 

Shpërndaj me

Loading...