fbpx

Во дел од српските портали и социјални мрежи се појавија првите фотографии од местото на надот на воениот авион, кој, како што претходно информиравме, е од типот „Миг-21“.

Од српското воено воздухопловство преку соопштение информираа дека несреќата се случила во околината на селото Брашино, кај Мали Зворник, изутрината во 9:00 часот за време на извршување редовни воени задачи.

Shpërndaj me

Loading...