fbpx

Управата за хидрометеоролошки работи преку својата интернет страна објави актуелно предупредување од невреме денеска попладне.

Како што пишува во предупредувањето:

Попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во северните делови. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Shpërndaj me

Loading...