Претседателот на Бреша Масимо Челино потврди дека напаѓачот Марио Балотели ќе го напушти тимот. Клубот е разочаран од соработката со 29-годишниот Италијанец.

– Случајот со Балотели беше надуен затоа што нема фудбал и нема што повеќе да се каже, вели Челино. Тој е чуден човек, повеќе не размислува за нас и јас го сметам неговото заминување здраво за готово. Овој играч е само малку анархичен.

Во случај на заминување од Серија А, договор на Балотели автоматски се раскинува, затоа, по секоја веројатност, тој ќе стане слободен агент следната сезона.

 

Shpërndaj me

Loading...