fbpx

Претседателот на Русија, Владимир Путин, го повика севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун да ја посети Русија во септември.

Рускиот претседател го замолил севернокорејскиот претставник Ким Јонг Нам кој е на чело на Народното собрание на Северна Кореја да ја пренесе поканата на Ким.

Путин по состанокот со Ким Јонг Нам го поздрави состанокот меѓу лидерот на Северна Кореја и американскиот претседател Доналд Трамп, кој се одржа во Сингапур.

 

Shpërndaj me

Loading...