fbpx

Поранешниот капитен на фудбалерите на барцелона, Карлес Пујол, одби да се врати на Ноу Камп и да ја преземе функцијата генерален директор.

Пујол на својот твитер профил објави дека долго време размислувал, но одлучил да не тргне по патот на некогашните асови на Каталонците, како Ерик Абидал, Виктор Валдес и Патрик Клајверт.

Shpërndaj me

Loading...