Ракометарите на Вардар остварија голема победа над Веспрем и ја освоија втората европска титула во својата клупска историја. Со резултат од 27:24 црвено-црните ја победија екипата на унгарски Веспрем и на крајот стигнаа до победа против уште еден фаворизиран противник. Екипата на Вардар имаше водство и во првото полувреме остварувајќи предност од пет гола (16:11).

Shpërndaj me

Loading...