fbpx

Ракометната репрезентативка на Македонија и член на романскиот тим, Глорија Бузау, ракометарката Елена Ливриниќ, е позитивна на коронавирусот. Според романските медиуми, 25-годишната ракометарка е единствената од нејзиниот тим која била позитивна на „Ковид 19“, кои биле направени оваа недела. Македонската претставничка слета во Романија летово, од екипата на Рапид Букурешт, додека претходно беше дел од екипите на Данубиус и Металург. Ова е втор случај на заразен ракометарка. Претходно романските медиуми објавија дека ракометарката Адријана Тачалие е позитивна на  коронавирус.

Shpërndaj me

Loading...