Албанскиот премиер Еди Рама ќе престојува денеска во еднодневна посета на Косово, каде што ќе има средби со водачите на државните институции, како и со лидерите на неколку политички партии, јави дописникот на МИА од Приштина.

Според агендата на посетата, првата средба, во 13.15 часот, Рама ќе ја има со лидерот на партијата Социјалдемократска иницијатива (Нисма), Фатмир Лимај, а подоцна ќе има одвоени средби и со претседателите на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) и Демократската партија на Косово (ПДК), Иса Мустафа и Кадри Весели.

Shpërndaj me

Loading...