fbpx

Милот Рашица најверојатно ќе го напушти Вердер Бремен во поголема екипа. Лајпциг е тимот заинтересиран за косовската ѕвезда и ја испрати првата понуда. Според германскиот весник „Билд“, Вердер ја одбил понудата од 18 милиони евра за напаѓачот бидејќи смета дека косовскиот крилен играч вреди околу 25 милиони евра.

 

Shpërndaj me

Loading...