fbpx

Откако се чинеше дека преговорите со Наполи за Аркадиуш Милик се најдоа во ќорсокак, Рома се сврте кон друг централен напаѓач. Според новинарот Џанлука Ди Марцио, „волците“ стапиле во преговори со Реал Мадрид за Борха Мајорал. Неговиот договор со „белите“ е во неговата последна година и сега се чини дека е совршено време за трансфер.

МИА

Shpërndaj me

Loading...