Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“.

Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано Дијаз.

Во сезоната 2019/20 година, 27-годишниот Погба одигра натпревари за Манчестер јунајтед, тој има две асистенции на својата сметка. Играчот од средниот ред го пропушти поголемиот дел од сезоната поради проблеми со скочниот зглоб.

 

Shpërndaj me

Loading...