Управата на фудбалскиот клуб Реал Мадрид ќе побара Лука Модриќ да не игра за Хрватска против Унгарија и Велс во октомври, пренесува „Марка“.

Како што се наведува, на капитенот на хрватската репрезентација му било препорачано од клубот, да разговара со селекторот Златко Далиќ, за да му го „олесни календарот“, и покрај тоа што се наоѓа на списокот за решавачките натпревари за квалификациите за ЕУРО 2020.

Shpërndaj me

Loading...