fbpx

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 333 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Shpërndaj me

Loading...