Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 361 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД -19.

Shpërndaj me

Loading...