Регулаторната комисија за енергетика рекордно ги намали цените на горивата.

Од ноќеска, бензините СУПЕР 95 и СУПЕР 98 поевтинуваат за 7,5 денари, а дизелот за 6,0 денари.

Драматичниот пад се должи на падот на цената на нафтата на светско ниво.

Од Регулаторна соопштија дека поради корона вирусот, додека траат мерките, нема да има исклучување на вода, струја и парно.

Shpërndaj me

Loading...