fbpx

Постои законско решение за отпис на стари каматни долгови, но истиот не заживеа, рече во вечерашното гостување во емисијата Економски магазин на Алсат, заменик министерот за правда, Оливер Ристовски.

Запрашан дали ќе може да се најде решение во врска со постари каматни долгови за комуналните сметки Ристовски вели:

„Се прават напори, во делот каде што владата може да помогне, а тоа се јавните претпријатија, да извршат отпис на каматите, целосно или делумно. Се надеваме дека ќе биде целосно и мислам дека тогаш сите проблеми ќе отпаднат“, рече Ристовски.

 

Shpërndaj me

Loading...