Фудбалската репрезентација на Португалија, на чело со асот на Јувентус, Кристијано Роналдо, синоќа пристигна на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, два дена пред натпреварот со Србија за квалификациите за ЕУРО 2020.

Тимот на актуелниот европски првак, под големи безбедноси мерки веднаш влегол во автобус и се упатиле кон градот.

Shpërndaj me

Loading...