Иранскиот претседател, хасан Рохани го потпиша амандманот на законот со кој и Пентагон е ставен на листата на терористички организации, јавува агенцијата „Тансим“. Станува збор за амандман кој е усвоен минатата година, а со кој на листата терористички организации се сместени и Централната команда на САД и американското министерство за одбрана.

Shpërndaj me

Loading...