fbpx

Откако претседателот на САД, Доналт Трамп, преку твитер објави дека го разрешил советникот за национална безбедност, Џон Болтон, од Белата куќа пристигна соопштение дека негов наследник е досегашниот негов заменик Чарлс Купермен.

Shpërndaj me

Loading...