fbpx

Во продолжението на денешната 135. седница, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски од говорницата праша дали може на седницата да објави снимка која, како што рече, ќе покаже оти лицето З.З. е главата на случајот „Рекет“. Собранискиот спикер, Талат Џафери не го дозволи таквото барање, упатувајќи го пратеникот материјалите кои евентуално ги поседува да ги достави до соодветните институции.

Shpërndaj me

Loading...