fbpx

Силно невреме проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер го зафати Скопје.

Засега невремето е ограничено на скопскиот регион, а дополнително ќе се утврдуваат материјални штети.

Невремето кое го зафати главниот град минатата недела предизвика материјални штети. Беа оштетени неколку автомобили и кровни конструкции, а поплавени беа повеќе скопски улици и булевари. Силниот ветар откорна и неколку дрва.

 

Shpërndaj me

Loading...