fbpx

Од пред половина час Скопје е зафатено од големо невреме. Силниот ветер и дождот дел од улиците ги претворија во реки, а може да се прочитат и извештаи за причинети материјални штети.

Од хидрометеоролошкиот завод за Алсат информираа дека невремето наскоро ќе почне да го намалува интензитетот и ќе продолжи да се движи кон западните делови на земјава.

Метеоролозите прогнозираат дека слично време со нестабилност и ветер ќе се задржи и во следните денови, а привчни знаци на стабилизација се очекуваат од вторник.

Shpërndaj me

Loading...