Тренерот на фудбалерите на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, рече дека Јан Облак е најдобриот голман на светот. Словенецот минатиот викенд во победата против Атлетик Билбао (2:0), деветти пат во 13 мечеви оваа сезона успеа да ја одбрани мрежата на својот гол.

 

Shpërndaj me

Loading...