Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус.

Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

„Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што е примен на Инфективна клиника. Сине, ќе го победиш ти ова! Те сака тато, сите те сакаме“,  напиша Вучиќ на Инстаграм.

Shpërndaj me

Loading...