fbpx

Реваншот од осминафиналето во фудбалската Лига на шампиони, Манчестер сити – Реал Мадрид ќе се игра во Англија, според предвиденото на 7 август.

Претходно, поради новото појавување на коронавирусна инфекција, владата на Велика Британија воведе 14-дневна карантин за сите што влегуваат во земјата.

Сепак, беше решено дека овие рестриктивни мерки нема да важат за големи меѓународни спортски настани.

На првиот натпревар одигран во Мадрид, Манчестер сити победи со 2:1.

 

Shpërndaj me

Loading...