Изборот на ФИФА за најдобар фудбалер на светот за 2019 година е фрлен под сомнеж откако Никарагва и Судан открија дека не гласале за добитникот на наградата, Лионел Меси од Барселона.

Капитенот на репрезентацијата на Никарагва, Хуан Барера и селекторот на Судан, Здравко Лугарошиќ, останале шокирани кога дознале дека на листата за гласање, објавена од ФИФА, не бил нивниот избор.

Shpërndaj me

Loading...