fbpx

Маж од прилепското село Браилово, на возраст од 39 години, загина во пожар што денеска околу 12 часот избувнал во неговиот дом. Смртта ја констатирале екипи на итната медицинска помош, а пожарот бил изгаснат од локалните жители.

На лице место увид вршат ЈО и увидна екипа од ПС-Прилеп.

Shpërndaj me

Loading...