Седница на косовскиот парламент за гласање на новата влада предводена од Авдулах Хоти ќе се одржи денеска со почеток во 11 часот, најави првиот човек на парламентарната група на Демократскиот сојуз на Косово Арбен Гаши. Тој не може да каже дали сите пратеници од неговата партија би гласале за новата влада, но рече дека имаат доволно гласови за да го изберат Хоти.

 

Shpërndaj me

Loading...