Француската полиција денеска употребила солзавец за да ги растера демонстрантите кои се собраа во Париз на годишнината од почетокот на антивладините протести на движењето Жолти елеци.

До судир меѓу полицијата и демонстрантите дошло во северозападниот дел на Париз, кога демонстрантите се подготвувале да започнат марш низ градот.

Shpërndaj me

Loading...