Десет проценти зголемување на платите за просветните работници од први јануари е договорот што го постигнаа Министерството за образование и СОНК.

Одлуката штотуку ја објави министерот за образование и наука, Арбер Адеми на заедничка прес конференција со првиот човек на СОНК, Јаким Неделков.

Shpërndaj me

Loading...