fbpx

Mишел Болсонаро, сопругата на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, е заразена со коронавирус, соопшти денеска кабинетот на Болсонаро, неколку дена откако претседателот, кој исто така беше инфициран, оздраве.

Првата дама на Бразил, која има 38 година, била позитивна на тестот на коронавирус и се чувствува добро.

Shpërndaj me

Loading...