fbpx

Откако почувствувала силни болки во увото, Американката Сузи Торес, од американската сојузна држава Канзас Сити, со сопругот отишла во болница мислејќи дека има воспаление поради заостаната вода во ушниот канал.

Сепак, кога лекарот ја прегледал забележл дека во нејзиното уво всушност има пајак! По внимателната интервенција инсектот е изваден, а вознемиреноста кај присутните кулминирала кога било откриено дека станува збор за отровен пајак, од видот браун, сличен на Црната вдовица. Вистинско чудо е како жената не е касната од пајакот, што веројатно ќе доведело до сигурна смрт.

Shpërndaj me

Loading...