fbpx

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска ќе престојува во еднодневна посета на Брисел. Тој, како што е соопштено во Белград ќе се сретне со претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, претседателот на Европскиот совет,Шарл Мишел, еврокомесарот за соседска политика и проширување Оливер Вархеји и специјалниот претставник на Европската унија за дијалогот Белград-Приштина и други регионални прашања во Западен Балкан Мирослав Лајчак.

 

Shpërndaj me

Loading...