fbpx

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг го поздрави договорениот самит меѓу претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп, истакнувајќи дека верува во дијалогот.

Столтенберг при пристигнувањето на самитот на ЕУ во Брисел пред новинарите изјави:

„Го поздравувам самитот Путин-Трамп бидејќи верувам во дијалог“

Американскиот претседател Доналд Трамп и претседателот на Русија Владимир Путин ќе разговараат за актуелните односи меѓу двете земји и клучните меѓународни проблеми на 16. јули во Хелсинки.

 

Shpërndaj me

Loading...