fbpx

Еден ден по разрешувањето на Мухарем Бајрами од местото тренер на ФК Шкупи, реагираше живата легенда на овој клуб, Суад Зендели. Во соопштението испратено до нашата редакција, изразува револт за заминувањето на познатите поранешни фудбалери од Шкупи од тренерската функција, бидејќи тие бележат високи резултати во фудбалскиот шампионат на Косово. Поранешниот голман на ФК Шкупи, директно го обвини сопственикот на клубот дека работи за свои интереси, а не за развој на клубот од Чаир.

Shpërndaj me

Loading...