Два часа траеше заплената на мебелот во домот на Катица Јанева во населбата Козле. Во товарното возило со полициски ознаки, беа товарени гарнитури. Веднаш потоа, на капијата се појави специјалната обвинителка, влегувајќи во автомобилот, кој се упати кон Кривичниот суд. Таму, треба да даде исказ пред судија на претходна постапка и да се одлучи за одредувањето мерка притвор.

Publiée par Alsat sur Mercredi 21 août 2019

Shpërndaj me

Loading...