fbpx

Објавено е времето и местото на одигрувањето на натпреварот во фудбалскиот Супер куп на Англија.

Средбата ќе се одржи на „Вембли“ на 29 август.

На овој меч Ливерпул кој е шампион на Англија, ќе се соочи со победникот на ФА Купот, во финалето во кое ќе се сретнат Челзи и Арсенал.

Финалето на ФА Купот ќе се одржи на 1 август.

МИА

 

Shpërndaj me

Loading...