fbpx

Тимот на Теута е победник на Купот на Албанија, во 68-то издание на ова натпреварување. Екипата од Драч успеа да го освои трофејот, откако ја победи Тирана со 2: 0 . Голот во 2-та минута што го постигна Рустем Хоџа и во 79-та минута Лоренцо Вила, го обезбедија четвртиот Куп во историјата на клубот, откако претходно го освоија во 1995, 2000 и 2005 година.

Shpërndaj me

Loading...