fbpx

Јапонската фирма „Тојота“ соопшти дека ќе инвестира 400 милиони долари за производство на летачки автомобили кои, како што е соопштено, ќе обезбедуваат „брз, тивок и достапен воздушен транспорт“. Инвестицијата на Тојота ќе оди кај „Џоби Авиејшн“ фирма која развива електрични летала кои можат да полетуваат вертикално.

Shpërndaj me

Loading...