fbpx

„Средбата помина подобро од очекувањата, наскоро ќе потпишеме и билатерален договор“, рече претседателот на САД, Доналд Трамп, по средбата со севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун.

Состанокот започнал со средба во четири очи меѓу двајцата лидери, а потоа продолжил во средба во поширок состав. Главна тема било денуклеаризацијата на корејскиот полуостров.

Американскиопт претседател по завршување на состанокот изјавил дека е задоволен и оти средбата поминала подобро од очекувањата“.

Shpërndaj me

Loading...