fbpx

Сега сите може да се чувствуваат многу побезбедно отколку оној ден кога ја презедов функцијата. Нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја. Состанокот со Ким Џонг Ун беше интересно и многу позитивно искуство. Северна Кореја има силен потенцијал за иднината, напиша на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп по Самитот во Сингапур.

„Претседателот Обама рече дека Северна Кореја е наш најголем и најопасен проблем. Веќе не е. Спијте мирно вечерва“, стои во објавата на американскиот претседател на неговиот профил на Твитер.

Shpërndaj me

Loading...