fbpx

Додека во Сингапур во тек се интензивни подготовки за средбата меѓу претседателите на САД и на Северна Кореа, Доналд Трамп и Кин Јонг-ун, двајцата лидери веќе се сместија во своите луксузни хотелски апартмани.

За денеска и двајцата имаат сопствена агенда, а утре, во 9 часот по локално време, двајцата лидери ќе остварат заедничка средба пред светските медиуми.

Непосредно по пристигнувањето во Сингапур американскиот претседател, на твитер објави дека возбудата веќе почнала да се чувствува во воздухот!

Shpërndaj me

Loading...